Linnuriik Matsalu lahe kallastel

Matsalu linnuparadiis ei ole vaid linnuvaatlejate paradiis. Matsalu on paik madala merelahe ümber, kus hetkeks aeg maha võtta ning kuulata ja vaadata. Niiviisi paljastab Matsalu oma saladuse igaühele, kes siinset linnurikkust avastama on tulnud.

Matsalu linnuaasta juhatab sisse põhjamaiste luikede varakevadine kontsert aprillikuu alguses. Kilomeetrite kaugusele kõlav kluugutamine on otsekui märguanne tuhandetele teistele lindudele, et kevad on kätte jõudnud. Iga päevaga ilmub siinsele veepeeglile, lagedatele rannaniitudele ja üleujutatud luhtadele aina rohkem uusi linde. Matsalu linnukevad kulmineerub maikuu esimestel nädalatel kümnete tuhandete valgepõsk-laglede rändepeatusega. Nende valvsust testivad aeg-ajalt merikotkad, keda nägemata ei möödu Matsalus ükski loodusretk.

Kümnete tuhandete peatuvate rändlindude lahkumise järel ei jää siinne linnuelu sugugi vaikseks. Matsalu rannaniidud ja roostikud, luhad ning väikesed meresaared on pesitsuspaigaks paljudele linnuliikidele, keda on parim vaadelda just suvekuudel.

Rändlinde on Matsallu uuesti oodata suve lõpus. Linnusügis Matsalus kestab augustist novembrini. Selle kõige eredamaks hetkeks on tuhandete sookurgede ööbimislend septembrikuu õhtutel. Kogunevate kureparvede kaeblikud kruuksed pakuvad kustumatu looduselamuse.
Kui oled juba Matsalus käinud, tasub siia alati tagasi tulla. Iga linnuaasta Matsalus on erinev ning iga looduses veedetud päev kordumatu. Kui aga pole veel siinset linnurikkust avastamas käinud, võta see kindlasti ette ja saa osa Matsalu linnuriigi saladustest.

Easysoftonic